Geçmişten günümüze neslimiz arasında köprü vazifesi icra eden, milli-manevi değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, hayatımızın kıymetli hazineleriyle bir araya geldiğimiz “Sevgi Bahçesinde İkinci Bahar” adlı programımız dün Turgutlu Huzurevi’nde gerçekleşti.

Gençlerimizin yazdığı mektupların okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmalarını yapmak üzere sahneye GTDG Derneği’nin Başkanı davet edildi.

 

Başkan, kıymetli misafirlere, huzurevi sakinlerine organizasyona teşrif ettikleri için teşekkür ettikten sonra şöyle devam etti:

“GTDG Derneği adına bu faaliyetler 2011 yılından itibaren devam etmektedir. Birçok dernek insanlık adına faaliyet göstermektedir. Mana yönümüzün bir adım önde olması hasebiyle derneğimizin bu anlamda diğer sivil örgütlerinden biraz daha farklı olduğunu düşünüyorum. Faaliyetlerimiz daha çok gençlerin yetiştirilmesine yöneliktir. Yegâne amacımız genç nesli hayata hazırlamaktır. Hayata hazırlanmak iki yönden olur; hem mana hem de maddi yönden… Gençlerimizin kalplerindeki sevgi, aşk demek olan mana tarafımızı her daim önde tutarak onları yetiştirmeye çalışıyoruz.”

Başkan, toplumun büyük bir kesimine ulaşılan, düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz yayınlarımızdan, sempozyum ve panellerimizden bahsettikten sonra şunları aktardı:

“Türkiye’de maneviyat yönünden çok zayıf nesiller yetiştiriliyor. Bu anlamda bu nesillerde bir zenginlik oluşturmaya çalışıyoruz. Ki bu zenginlik Mevlam’dan gelir insanlığa. Dolayısıyla öz değerlere hemhal, kendilerinden güzellikleri yansıtan gençlerimizle birlikte toplulukları ihya etmeye çalışmaktayız. Faaliyetlerimizin bir diğer yelpazesi içinde yardımlaşma ve dayanışma yer almaktadır. Derneğimizin temsilciliklerinde her Cuma ve Pazar günü düzenli olarak aş dağıtımı yapılmaktadır. Okumaya çok önem veren derneğimiz, gittikçe gelişmekte olan kütüphanelerimizi gençlerin istifadesine sunmaktadır.

Geçmiş aylarda engelli dostlarımızı ihya eden bir faaliyette bulunduk. Bugün de sizlerle birlikteyiz. Sizlerin tebessüm eden yüzlerinizle karşılaşmak, sizlerle eğlenceli bir gün geçirebilmek için huzurevine gelmek istedik.”

Erdin iyi eğlenceler diledikten sonra sözü kurumun temsilcisi Cemil Cin Beyefendi’ye devretti:

“Kıymetli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu organizasyonu hazırlayan ekibe, bu güzel insanlara çok teşekkür ederiz.”

Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapmak için Ayşe Ertübey Hanımefendi sahneye davet edildi:

“Bugün buraya gelirken sevgiliyi görmeye gelmiştim. Ama burada o kadar çok sevgili var ki, her birinin gözlerine baktığımda çok farklı şeyler hissediyorum. Bizleri yetiştiren, o minicik halimizde ana baba olarak bizleri kucaklayan, bugünlere getiren sevgili büyüklerimiz… Burası gerçekten huzur evi olsun. Gönlümüzün huzur bulduğu yerler olsun. Ancak bunlar bizlerle birlikte, içeride ve dışarıdakini biz ettiğimiz taktirde gerçekleşecek şeylerdir.

Güzel gönüllerinizde güzellikler olsun. Sevgili kardeşlerimizin hepsine teşekkür ediyorum. Turgutlu, Manisa ve İzmir’de o kadar güzel şeyler yapıp yüreğimize dokunuyorlar ki… Bize burada olma şerefini bahşettikleri için sizlere teşekkür ediyoruz. Bizden daha tecrübelilerimizin güzel ellerinden, güzel gönüllerinden öpüyoruz. Cennet mekân olun inşallah.”

Derneğimizin bünyesinde kurulan koromuz ve şefi Nilay KarakuyuluHanımefendi birbirinden güzel parçalarıyla güne renk kattılar.

Eşlik etmeleriyle güzel anlar yaşadığımız bu programda, varlıklarını rahmet ve manevi bir kazanç olarak gördüğümüz yaşlılarımıza can-ı gönülden teşekkür ederiz.