Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği, 02 Mayıs 2015 tarihinde Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde Şehzadeler Belediyesi işbirliğiyle Belediye Kültür Sitesi Lale Salonu’nda bir Sempozyum gerçekleştirmiştir.

“Bakü’den Balkanlara Halvetilik Sempozyumu” adıyla gerçekleştirilen sempozyum Halvetilik alanında bir ilke imza atmıştır. Alanında uzman birbirinden değerli akademisyenler, tarikatın doğuşu, tarihi seyri, kolları ve silsileyi takiben yayıldığı coğrafyalar hakkındaki bildirilerini sundular.

Bakü’den Balkanlara Halvetilik Sempozyumu, Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği adına konuşan Dernek Başkanı’nin selam ve takdim konuşması ile başlamıştır. Konuşmasına genel bir “hoş geldin” selamıyla başlayan Başkan, Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği hakkında bilgiler verdikten sonra derneğin gayesini anlattı:

“Sempozyumu düzenleyen Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneğimiz, 2010 yılında mânevî önderimizin öncülüğünde kurulmuştur. Üyeleri arasında çok sayıda Balkan kökenli vatandaşların bulunduğu derneğimizin birincil gayesi yeni yetişen genç nesli tasavvuf kültürüyle tanıştırmaktır….

Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği

Not: Yazının devamını Dil-i Halvet Dergisi 8. Sayısından okuyabilirsiniz…

 

 

Sempozyum Videoları:

Giriş (Intro) Videosu