Derneğimizin Turgutlu Temsilciliğinin Yeni Hizmet Binasının Açılışı – (27.08.2016)

Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği’nin Turgutlu Temsilciliği’nin açılış töreni bugün çeşitli illerden gelen üye ve misafirleriyle birlikte gerçekleştirildi..

Kurdele merasiminde kurdele kesimine iştirak eden Derneğin Onursal Başkanı Hasan Şükrü Yayıntaş Beyefendi, Dernek Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç Beyefendi hep birlikte kurdeleyi kestiler..

Misafirlerin yerlerine oturmalarının ardından açılış konuşmalarıyla başlayan program, GTDG Derneği’nin ilahi grubuyla devam etti.. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği korodan sonra kısa bir ara verildi.. Aranın ardından Santur Sanatçısı Sedat Anar ve grubu tasavvuf müziği dinletisi ile gönülleri coşturan bir konser icra etti..

Kapanış konuşmalarıyla nihayet bulan açılış merasimi Dernek Başkanı’nın kendi sesinden seslendirdiği şiiriyle sonlandı..

Söz konusu gönüllerin ihyası ise konuşulan da hep Gönül oldu..
Muhabbet dem be dem filizlendi, meclis mis kokulu çiçeklerle renklendi..

“Ara renklerin geçiştiği, bütün renklerin beyazda eridiği, yeşilin hakikatinde buluştuğu derneğimiz temsilciliğinin manevi açılış ortamı aşk ile doldu.. Hayırlarla şereflenmiş faaliyetlerle nice hizmetlerimizin Hakk katında kabul olunması niyazıyla hayra karşı selametle niyaz ederiz.” HŞY

Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği