Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’nın katkılarıyla düzenlenen Prof. Dr. Kenan Gürsoy, Doç. Dr. Fulya Bayraktar ve Doç. Dr. Levent Bayraktar ile “İnsan ve Değerleri Seminerleri” dün itibariyle başladı.
“İnsan bir özleyiş varlığıdır”, “özlem varlığıdır”, “hasret varlığıdır”…
İnsanı ifade ederken kullanılabilecek en anlamlı kelimeler, Prof. Dr. Kenan Gürsoy’a ait. Bütün zamanlar için en temel kavram olan “insan” ve “değer” üzerine yoğunlaşılan günde; değere uyanmanın kendimize uyanmak olduğunu, değere doğru aksiyon göstermenin insan olmaya doğru bir bilincin oluşmasını sağlayacağını vurgulayan Gürsoy, umulduğu gibi katılımcılara bir bilgi şöleni sundu. Fulya Bayraktar’ın katılımlarıyla renklenen gün ufkumuzu açan insanlara ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlattı.
Prof. Dr. Kenan Gürsoy’un da dediği gibi; “Önemli olan şey; ‘görüntüler’in ardındaki ‘öz’ü, ‘çokluk’un ardındaki ‘bir’i, ‘başkası’ aracılığıyla da ‘aynı’yı bulabilmek; ama bunu yaparken de ne farklı renklerin değerini inkâr etmek, ne de renksizliğin esiri olmak.”
Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği olarak katılım gerçekleştirdiğimiz bu değerli seminer gibi daha birçok seminere imza atmanızı diler, başarılarınızın daim olmasını temenni ederiz.
GTDGD
Dil-i Halvet